IV Powiatowym Turnieju Szkolnych Klubów Europejskich "Europa bez tajemnic"

Autor:Aneta MulkaData: 11.05.2011

Zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcącego
im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie.
w dniu 04 marca 2011

W tym roku w turnieju wzięła udział młodzież z trzech Klubów Europejskich z II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego z Chrzanowa , I Liceum Ogólnokształcącego im.
S. Staszica z Chrzanowa oraz Zespołu Szkół z Libiąża. Turniej składał się z dwóch etapów:
w I etapie uczniowie pisali test dotyczący ogólnej wiedzy o UE a w drugim mieli zaprezentować swoją wiedzę dotyczącą 5 krajów : Portugalii, Polski, Bułgarii, Anglii oraz Malty. Pięcioosobowe drużyny miały między innymi ułożyć krzyżówki oraz puzzle, rozpoznać zabytki z danego kraju czy przedstawić graficznie jedno z wylosowanych świąt . Młodzież bawiła się świetnie wykazała się też bardzo dużą wiedzą.

I miejsce zajął Klub Europejski z II LO im. K. K. Baczyńskiego
z Chrzanowa
II miejsce zajął Klub Europejski z I LO im. S. Staszica z Chrzanowa
III miejsce zajął Klub Europejski z Zespołu Szkół z Libiąża .

Gratulujemy młodzieży i opiekunom . Zapraszamy do udziału w przyszłym roku - opiekunowie Klubu Europejskiego Aneta Mulka , Izabela Ciołczyk oraz Ewelina Furmanik