Projekt "Twoje strony - Mocne strony. Przystanek Ziemia Chrzanowska"

Autor:Barbara NosekData: 26.06.2012

został przygotowany przez Dział Informacji Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.. Projekt adresowany był do młodych ludzi, chcących zrobić coś dobrego dla swojego regionu, nauczyć się nowych rzeczy i zdobyć doświadczenie.

Projekt składał się z:
- 4 warsztatów dla młodzieży prowadzonych przez regionalistów,
- 4 warsztatów ze specjalistami: reżyserem, dziennikarzem, specjalistą od public relations oraz informatykiem.
- z warsztatów kreatywnych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Zbroszczyk kierownika Działu Informacji Regionalnej w MBP w Chrzanowie,
- materiału audiowizualnego będącego wizytówką naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- z klasy 2a, 2e, 2d: Aleksandra Sekuła, Anna Gągolska, Daria Gędoś, Martyna Urbańska, Damian Grudzień oraz Katarzyna Górska z I LO w Chrzanowie. Młodzież przygotowała wizytówkę w postaci filmu pt. "Chrzanów - Gra o miłość".
- z klasy 2h: Gabriela Kirsz, Iwona Osadzińska, Monika Buch, Katarzyna Magiera. Uczennice przygotowały wizytówkę w postaci filmu pt. "POWIAT CHRZANOWSKI - Musisz zobaczyć!".

Film "Chrzanów- Gra o miłość" został wybrany przez Internautów jako najlepszy i otrzymał Tytuł Oficjalnej Wizytówki Ziemi Chrzanowskiej. Jury Konkursu pod przewodnictwem Dyrektor MBP w Chrzanowie Pani Lucyny Kumali dokonało oceny poziomu artystycznego i wartości promocyjnej wizytówek i wybrało również film "Chrzanów. Gra o miłość". Nagrodę dla zwycięzców ufundowało Hydro Aluminium Chrzanów. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się podczas Dni Chrzanowa.

Filmy wszystkich uczestników projektu można oglądać pod adresem http://www.przystanek.chrzanow.pl

Opiekun projektu - Barbara Nosek