Dyskusje o książkach

Autor:Dyskusyjny Klub KsiążkiData: 10.02.2010

W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki uczniowie II LO omawiali i czytali fragmenty następujących utworów:
  • P. Süskind- Pachnidło;
  • A. Turnau, M. Rusinek- Prowincjonalne zagadki kryminalne;
  • D. Brown- Anioły i demony;
  • E.A. Poe- Opowieści niesamowite;
  • R. Podraza- Magdalena, córka Kossaka;
  • O. Tokarczuk- Bieguni.

W dniu 06 listopada 2009 roku zorganizowane zostało w budynku naszej szkoły spotkanie dotyczące Zmierzchu Stephenie Meyer. Przybyła na spotkanie młodzież mogła obejrzeć prezentację multimedialną na temat postaci wampira w literaturze oraz posłuchać sondy przeprowadzonej wśród społeczności II LO i na ulicach naszego miasta. Tematem sondy był oczywiście Zmierzch. Szczególne podziękowania należą się Ani Jakubiak i Konstancji Warzecha z klasy 2h oraz Izabeli Kańtoch, Bartoszowi Latko i Grzegorzowi Siacie z klasy 3c. To właśnie dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu kolejne spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki miało tak wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.