Zaproszenie do Dyskusyjnego Klubu Książki

Autor:Dyskusyjny Klub KsiążkiData: 22.09.2010

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

W roku 2008 powołany został do życia w naszej szkole Dyskusyjny Klub Książki skupiający młodzież lubiącą czytać, młodzież, która w atmosferze "literackiej" kawy pragnie dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat słowa pisanego z innymi. W roku 2010 liczba klubowiczów DKK jest już niemal dwukrotnie większa niż w momencie jego powstania.

W międzyczasie, w odpowiedzi na sugestie uczniów, nasz klub poszerzył działalność m.in.
o spotkania z filozofią i warsztaty plastyczne w ramach działalności sektora "W tym cała sztuka".

Jeśli którykolwiek z opisanych tutaj obszarów jest Ci bliski, drzemie w Tobie duch humanisty, którego pragniesz obudzić, ponadto jesteś osobą kreatywną i nie boisz się nowych wyzwań - przyjdź do nas! Już wkrótce pierwsze powakacyjne spotkanie naszych klubowiczów!

Zgłoszenia przyjmują opiekunowie Dyskusyjnego Klubu Książki- Marta Oczkowska
i Adam Majcherczyk.

Ważne informacje dla zainteresowanych uczniów klas pierwszych:

• siedzibą DKK jest sala nr 31 mieszcząca się na drugim piętrze pawilonu D (obok biblioteki);
  • szczegółowe informacje na temat działalności klubu znaleźć można na stronie internetowej naszego liceum klikając kolejno- "Z życia szkoły" - "Szkolne kluby" - "Dyskusyjny Klub Książki".

Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do naszego klubu!
Marta Oczkowska
Adam Majcherczyk